Şampiyona köstek değil destek ol

17 Nisan 2019 - 17:35 0
reklam

Yomraspor karşılaşmasının ardından maçı izleyen hemen herkesin dilinde “10 olacak maç 5-0 bitti” yorumları. Evet katılıyorum. 10 olacak maç 5-0 bitti. Özellikle Mert Çapar, Görkem Bitin ve Berk Elitez’in değerlendiremediği yüzde 99’luk fırsatların hepsi eminim sizin de gözünüzün önünden gitmiyordur.
Ama unutulmaması gereken bir şey var ki o da bu takım kendinden ne istenirse yapmaya çalışıyor. Özellikle Karaköprü ve Silivrispor maçlarının ardından şampiyonluğa inanmış bir futbolcu grubu var. Oyuncular, yaşanılan tüm zorluklara rağmen sahada yüreğini koyuyor. Dolayısıyla 5-0’lık görkemli bir galibiyetten sonra bu tür cümlelerle o yüreğini koyan çocukların motivasyonunu düşürmek yerine onları güç vermeliyiz. Şampiyona köstek değil destek olmalıyız.
Gelelim maça… Yasin Dülger iki haftadır üzerine koyarak devam ediyor. Üstelik sihirli bir değnek değmişçesine o bildiğiniz rakiple kavga eden Yasin de yok artık. Sanki attıkça sakinleşiyor. İki haftada 4 gol 1 asist harika bir performans. Yasin gibi formda olan bir diğer oyuncumuz ise sahanın görünmeyen kahramanı Aykut Sarıdoğan. Bu sezon beklentinin altında kalsa da iki haftada ortaya koyduğu mücadele takdire şayan. 90 dakika boyunca koşarak rakip orta sahaları yıpratıyor. Görkem ve Mert Çapar’a gelecek olursak Yomra maçında kaçırdılar mı evet kaçırdılar ancak Tepecik maçında telafi edeceklerini düşünüyorum. Kaleci Zekeriya ise kurtardığı o kritik penaltıyla istim üstünde geçirdiği bir sezonu bence şimdiden taçlandırdı.
Teknik direktör Ahmet Yavuz’un da dediği gibi “Tepecik maçı bazı şeyleri netleştirecek” İstanbul temsilcisiyle Belki de ligin en zor maçlarından birini oynayacağız. Rakip kümede kalmak için son çırpınışlarını veriyor, suni çim ve rüzgar. Bunlar her ne kadar büyük zorluk olarak gözükse de siyah beyazlıların oynadığı futbol ve takımın inanmışlığının hepsinin üstesinden geleceğine inanıyorum.

Mustafa Çelik /buyrunbençelik@gmail.com

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-