Sarıkamış ruhu yaşatıldı

Bin 793 rakımlı Bozdoğan Madran Dağı’nda yaklaşık 150 kişi yürüyüş gerçekleştirerek 104 yıl önce Sarıkamış’ta şehit olan askerlerimizin anısını yaşattı.

04 Ocak 2019 - 16:02 0
reklam

Bozdoğan’da Sarıkamış Şehitleri anısına Madran Dağı zirvesine yürüyüş düzenlendi. Yaklaşık 150 kişinin katıldığı yürüyüşte şehitler anısına saygı atışı yapıldı, saygı duruşunda bulunuldu ve için dua edildi. Kar yağışı altında 10 kilometrelik yürüyüşe Bozdoğan kaymakamı başta olmak üzere yediden yetmişe katılım gerçekleşti. Aydın’ın en yüksek zirvesi olan Madran Dağı’nda kar altında yürüyüşlerini bu kez Sarıkamış Şehitleri anısına gerçekleştiren gruba ilçe Kaymakamı Adem Can önderlik etti. Çok sayıda asker, polis, orman İşletme Müdürlüğü çalışanı, öğretmenler, öğrenciler, esnaf, vatandaşlar ve memurlar yürüyüşe katılarak bayrak açtı. Dev Türk Bayrağını yaklaşık 10 km boyunca ellerinde taşıyan grup bir yandan da ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’, ‘Vatan sana canım feda’ sloganları attı.

GELENEKSEL HALE GELECEK
10 kilometrelik yürüyüşün ardından Bozdoğan ilçe merkezine geçen grup buradaki camide şehitler için okunan mevlit-i şerifi dinledi. 104 yıl önce Sarıkamış’ta donarak şehit düşen atalarını anmak, onların anısını yaşatmak ve ruhlarına dua etmek için Aydın’ın en yüksek dağı olan bin 793 rakımlı Madran Dağı’nda yürüyüş sonunda katılanlara lokma ikram edildi. Bozdoğan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ahmet Keskin, “Ege’den Ege’nin Karlı dağlarından Sarıkamış şehitlerimize ve tüm şehitlerimize Afrin’deki, Cerablus’taki Musul’daki, Kerkük’teki askerlerimize ve onların anısına bu yürüyüşü Armağan ediyoruz. İstikamet Kızıl Elma ülküsü ile hareket eden tüm Mehmetçiklerimize buradan selam olsun” dedi. Bozdoğan Kaymakamı Adem Can ise “İnşallah bu yürüyüşü geleneksel hale getirerek önümüzdeki yıllarda da gençlerimize bu ruhu aktarmaya çalışacağız” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-