Şehitler için yarıştılar

Nazilli Belediyesi Çanakkale Şehitleri anısına bisiklet yarışı düzenledi. İki yüze aşkın sporcunun katıldığı yarışlar, nefesleri kesti.

17 Mart 2019 - 17:24 0
reklam

Mustafa Çelik/Manşet Aydın-NAZİLLİ Nazilli Belediyesi Çanakkale Şehitleri anısına Bisiklet Kupası Kriteryum Yarışı düzenledi. Muğla, İzmir, Antalya gibi şehirlerden iki yüzü aşkın sporcunun katıldığı yarışlar, 15 Temmuz Şehitler Parkı’nda başladı.
Yarışların ilk startını AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim ve Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık birlikte verdi. Yıldız Erkek A, Yıldız Erkek B, Genç Erkek, Yıldız Bayan, Genç Bayan, Master Erkek 35-44, Master Erkek 45+ ve Halk Yarışları kategorilerinde düzenlenen yarışlarda sporcular, birbirlerine üstünlük kurmak için pedal bastı.
“HERKES BİSİKLET BİNMELİ”
İlçede ilk kez gerçekleştirilen yarışa ilişkin açıklamalarda bulunan Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, “Katılan sporculara teşekkür ediyorum. Sporun her alanı güzel. Bisiklet binmek yalnızca yarışmak amacıyla değil sağlıklı bir yaşamın olmazsa olmazı. Aslında işimize bile bisikletle gelip gitmeliyiz. Hem trafik sorununu çözer hem de sağlıklı bir vücudumuz olur” diyerek vatandaşları bisiklet binmeye davet etti.
“SPOR VE SPORCUNUN ARKASINDAYIZ”
Motor sporlarına olan ilgisiyle bilinen AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, “Çok anlamlı bir günde bu kadar sporcuyu bir arada görmek beni duygulandırdı. Her zaman spor ve sporcunun arkasındayız. Tüm sporcularımıza katıldığı için çok teşekkür ediyorum” dedi. Yarışların sonunda kategorilerinde birinci olan sporcular, Haluk Alıcık ve Bekir Kuvvet Erim tarafından ödüllendirildi.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-