“Senin işin değil mi Çerçioğlu?”

Nazilli Belediyesi’nin çöp depolama alanını eleştiren Özlem Çerçioğlu’na Haluk Alıcık’tan yanıt gecikmedi.

17 Mart 2019 - 17:12 1
reklam

Mustafa Çelik/Manşet Aydın-NAZİLLİ Alıcık, “Katı atık tesisi kurmak büyükşehir belediyesinin görevi değil mi? Biz sana bunun için Arslanlı’da 50 dönümlük yer vermedik mi? Neden 5 yıl boyunca yapmadın?” dedi.

Haluk Alıcık, Nazilli Belediyesi’nin Pirlibey’deki vahşi çöp depolama alanını eleştiren Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na katı atık tesisi yapmanın Büyükşehir Belediyesi yetkisinde olduğunu hatırlattı.
Alıcık, Aydın Büyükşehir Belediye başkanı Özlem Çerçioğlu’na verdiği yanıtta, “Katı atık tesisi kurmak Büyükşehir Belediyesi’nin görevi. Nazilli Belediyesi yapacağımız projeleri engelliyor diyor, ama biz onlara Arslanlı’da katı atık tesisi yapmaları için 50 dönümlük yer verdik. Ama nedense 5 yıl boyunca yapmadı şimdi de algı oluşturmak için bizi suçluyor” dedi.
“REKLAM YERİNE TESİS YAP”
Manisa, Denizli gibi illerin büyükşehir belediyelerinin katı atık tesislerini çoktan yaptığını belirten Nazilli Belediye Başkanı Alıcık, “Aydın neden bu konuda neden geride kalıyor. Paraları billboardlara harcamak yerine reklam yapmak yerine tesis yapsaydınız, biz de Pirlibey’e çöp dökmek zorunda kalmazdık. Büyükşehir yasası olmasaydı eğer bugün katı atık tesisini yapmıştım. Hem geri dönüşüm sağladığımız gibi hem de elektrik üretecektik” diye konuştu.
“250 TON ÇÖPÜ 5 KAMYON MU TAŞISIN?”
Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin Katı Atık Bertaraf Tesisine Nazilli Belediyesi’nin yalnızca beş kamyonunu kabul ettiklerini de vurgulayan Alıcık, “Yalnızca beş tane kamyonu kabul ediyorlar. Altıncısını almıyorlar. İlçede günde 250 ton çöp çıkıyor kabul ettikleri beş kamyon bu çöpü nasıl çeksin?” ifadelerini kullandı.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

batuhan çapn

secim geldiya otdan çopden sohbet şimdimi aklıniza düşdu çöp ne olursa olsun hic purejesi olmasada özlem başkana oyum hiç ugraşmayın kazanacak

reklam

reklam

reklam

NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-