Sevgililer günü bereketi

Kuşadası’nda 14 Şubat Sevgililer Günü kutlamaları, eğlence ve konaklama sektörünü hareketlendirdi.

12 Şubat 2019 - 16:31 0
reklam

Oğuzhan Boysan / Manşet Aydın-KUŞADASI- Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Kuşadası Başkanı Gökhan Aydın, geçen yıla oranla acentelerin yüzde 15 ile 20 arasında daha fazla satış yaptığını belirterek, “Kuşadası bu özel güne hazır” dedi.

YARI YARIYA ARTTI
Sevgililer Günü kutlamaları için Kuşadası’nda geri sayım başlarken, çiftlerin öncelikli tercihi gala yemeklerine rezervasyon yaptırmak oldu. Konaklamalı pansiyon ve otel rezervasyonlarında da yüzde 50 oranında artış yaşandı. İki kişilik bir gala yemeği programı yapmak isteyen sevgililerin Kuşadası’nda en az 150 TL, konaklamalı program içinse en düşük günlük 250 TL ödemeleri gerekiyor. Tavan fiyatlar ise gala yemeğinde 300, konaklamalı programda 850 TL’ye kadar çıkıyor.

BOŞ YER YOK
Özel günlerde turizm kenti olan Kuşadası’nda satışlarda önemli bir artış yaşandığının altını çizen Gökhan Aydın, “Sevgililer gününün perşembeye denk gelmesi nedeniyle 5 yıldızlı otellerimiz, cuma, cumartesi ve pazar günlerini kapsayan paket programlar hazırladı. Perşembe gününe kadar bu programlara olan ilgi artacaktır. Ayrıca Kuşadası’ndaki bar ve müzikli eğlence yerlerinde de boş yer bulmak neredeyse imkânsız hale geldi” diye konuştu.

ESNAFIN YÜZÜ GÜLECEK
Kuşadası’nda sevgililer gününün sadece otel, bar ve restoran sektörüne ivme kazandırmayacağını kaydeden TÜRSAB Kuşadası Başkanı Gökhan Aydın “Perşembe’den pazar gününe kadar Kuşadası’ndaki esnafın yüzü gülecek. Özellikle tekstil ve hediyelik eşya sektöründe faaliyet gösteren dükkânların satışlarında en az yüzde 30’luk bir artış yaşanmasını bekliyoruz. Bu özel günde Kuşadası’ndaki tüm esnaf para kazanacak” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-