Sezgin’den çevre vurgusu

İYİ Parti Aydın Milletvekili Sezgin, Türkiye olarak uluslararası alanda çevre ve doğanın korunması yönünde gelişen iradenin çok gerisinde kaldığımızı ifade etti

30 Kasım 2018 - 18:49 0
reklam
reklam

HABER MERKEZİ  İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada çevre ve doğanın korunması için küresel çapta oluşan iradenin Türkiye’de ters eğilimde geliştiğini söyledi. Genel kurulda görüşülmekte olan “Çevre Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi” üzerine İYİ Parti grubu adına söz alan Sezgin, “Küresel düzeyde iklim değişikliği başta olmak üzere, çevresel risklerin bertaraf edilmesine yönelik mücadele giderek daha da geniş kapsamlı bir katılımla sürdürülüyor. Ancak Türkiye’nin bu sürecin çok gerisinde” dedi.
MENDERES HAVZASI ÖRNEĞİ
Sezgin, Büyük Menderes Havzası’ndaki kirliliğin araştırılması amacıyla geçtiğimiz haftalarda gündeme getirilen araştırma önergesinin reddedilmiş olmasının, iktidarın çevre ve doğanın korunmasına duyarsız kalmasının en güncel örneği olduğunu ifade etti. Çevrenin küresel ölçekte korunmasına ilişkin normların düzenlenmesi amacıyla BM tarafından yeni bir sözleşme hazırlanacağını hatırlatan Sezgin, “ABD Başkanı Trump’ın bu gidişata itirazı fazla bir şeyi değiştirmeyecektir. Çin bile bu konuda önemli taahhütlerde bulunmuştur; biz bu sürecin çok gerisindeyiz” yorumunu yaptı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam