Sezon sonu indirimlerine dikkat

Aydın Esnaf Odaları Birliği (AYESOB) Başkanı Selahittin Çetindoğan, sezon sonu indirimlerine dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. Çatindoğan’a göre indirimden önceki fiyat da etikete yansıtılmalı.

11 Mart 2019 - 11:26 0
reklam
reklam

Kıymet Sarıyıldız / Manşet Aydın-EFELER- Aydın Esnaf Odaları Birliği (AYESOB) Başkanı Selahittin Çetindoğan , mağazaların her sene sezon sonu adı altında yaptığı indirimlerle ilgili konuştu.

Özellikle vatandaşların aldıkları üründeki etikete çok dikkat etmesini isteyen Çetindoğan, “Zaman zaman diyorlar yüzde 50 indirim var diye ama içine girdiğinde çok farklı yerlere gidiyor iş. Vatandaş aldığı malın etiketine çok dikkat etmeli. Malın kalitesine bakacak. Gerçekten oranın malı mı yoksa değil mi dikkat edecek. Arada aldanma aldatma meselesi var.” dedi.

Tüketicilerin alacağı malın önceki fiyatını da bilmesi gerektiğini savunan Çetindoğan, “Bana göre alış ve satış fiyatı mutlaka yazılmalı. Mesela yazıyor 300 TL takım, bundan önceki fiyatı neydi ki takım 300 TL’ye düştü. Bunun yanı sıra bu indirimlerin gerçek olmama, önce bindirilmiş sonra indirilmiş olma ihtimalini de göz ardı etmemek gerekir” ifadesini kullandı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam