Sezonun son balıkları

Denizlerde av yasağının başlayacağı 15 Nisan için Didimli balıkçılar da kolları sıvadı. Bereketli bir sezonu geride bıraktıklarını söyleyen balıkçılar, ağlarını toplayıp onarmaya başlayacak.

14 Nisan 2019 - 12:30 0
reklam

Aydın’ın Didim İlçesi’nde 15 Nisan’da denizlerde başlayacak av yasağı öncesinde sezonun son balıkları ilgi görüyor. Didim Su Ürünleri Kooperatifi üyesi balıkçı Kerem Tezcan, Didim’de bu yıl lodos ve yağışlar nedeniyle zor bir balık sezonu yaşansa da bereketli bir yılı geride bıraktıklarını söyledi.

BEREKETLİ SEZON
Bu yıl Didim’de sardalye, hamsi, çipura ve levrek bolluğu yaşandığını belirten Tezcan, “Denizden hamsi ve sardalyeler gırgırlarla yakalanırken çipura ve levrekler ise paragatlı teknelerle yakalanıyor. Kooperatifimizin 80 üyesi var. Bu yıl hava koşuları bizleri denizde çok zorladı. Son 4 gündür yağışlar nedeniyle denize yeterince açılamadık. Her şeye rağmen bereketli bir av sezonu atlattık” dedi.
Denizlerde balık avlama yasağı 15 Nisan’da başlayıp 1 Eylül’de sona erecek. Bu sürede balıkçılar ağlarını ve teknelerini onarıp yeni sezon için hazırlıklarını tamamlayacak. (İHA)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-