TACİZ YAĞMASI

AK Partili eski başkanın savcılığa verdiği şikâyet dilekçesi rezaleti ortalığa saçtı

03 Ocak 2019 - 21:54 0
reklam

Erdal Savaş/Manşet Aydın-GERMENCİK AK Parti Germencik İlçe eski Başkanı Aydın Menekşe’nin karşı komşusunu taciz ettiği gerekçesiyle aldığı hapis cezasının kendisi için adeta kâbusa döndüğü ortaya çıktı. Özel hayatı basına sızdırıldığı için savcılığa verdiği şikâyet dilekçesinde kendisine uygulanan şantaj, tehdit ve baskı sarmalını gözler önüne seren Menekşe, parti içinde yaşanan kirli pazarlıkları da deşifre etmiş oldu.

AK Parti Germencik İlçe eski Başkanı Aydın Menekşe, karşı komşusuna cinsel tacizde bulunduğu gerekçesiyle yargılandığı ve mahkûm edildiği davayı bu kez kendi eliyle ‘özel hayatının gizliliğini basına sızdıranların bulunması için’ gündeme taşıdı. 29 Aralık 2017 tarihli MANŞET Gazetesi’nde yer alan haberde, komşusuna tacizde bulunduğu iddiasıyla yargılanan Menekşe’nin 93 gün hapis karşılığı bin 860 lira cezaya çarptırıldığı belirtilmiş, eski başkan da hakkındaki haberi doğrulayarak “Geçmişte yaşanmış olayları bugüne taşıyarak beni karalamaya çalışıyorlar” demişti.
TACİZE TACİZ REZALETİ
Siyasi hayatını bitiren taciz skandalını basına sızdıranların bulunup cezalandırılması için savcılığa şikâyet dilekçesi veren Aydın Menekşe, kaleme aldığı yazısında 45 bin nüfuslu Germencik’te siyaset kurumunun ne denli yozlaşıp kirlendiğini ortaya döktü. ‘Özel hayatının gizliliğini sızdıranların bulunması için’ savcılığa verdiği dilekçede “Basın yoluyla şahsım hakkındaki bundan yaklaşık on sene önce karara bağlanmış bir haber servis edilerek kişilik haklarıma zarar verilmiş ve özel hayatın gizliliği ihlal edilmiştir” ifadelerini kullanan Menekşe, 31 Mart yerel seçimleri için AK Parti’den Germencik Belediye Başkanlığı’na aday adaylığını koyan N. A. ve AK Parti Germencik İlçe Yönetim Kurulu Üyesi A.T’nin de aralarında bulunduğu, Muratcan K. ile Nazmi T. hakkında suç duyurusunda bulundu. Menekşe dilekçesinde belediye başkan aday adayı N.A.,hakkında “Atanmamdan sonra yeni yönetimde görev bekleyen ancak alamayan parti içindeki bazı muhalif kişilerden olan N.A., F.K.’nin yanında ‘Menekşe ile ilgili elimde bazı evraklar var açıklarsam yer yerinden oynar’ demiş. F.K.’de bana gelerek bunları söyledi. Ben bu konudan çekincem olmadığını söyledim” şeklinde ifadeler kullandı.
İTİRAF GİBİ DİLEKÇE
Aydın Menekşe’nin savcılığa verdiği ve itiraf dilekçesine dönüşen ifadelerde, Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın’ın öğretmen eşi için atama talebinde bulunduğu ve buna bağlı gelişen olaylara da yer verdi. İşte Menekşe’nin savcılığa sunduğu dilekçedeki skandal itiraflar: “2017 yılının son aylarında Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın iş yerime gelerek eşinin Hıdırbeyli İlköğretim Okulu Müdürlüğü’ne vekaleten atanması talebinde bulundu. Ben de talebi arkadaşlarda değerlendireceğimizi söyledim, olumlu veya olumsuz bir cevap vermedim. Konuyu duyan AK Parti Yönetim Kurulu Üyeleri A.T., M.A. ve Kadın Kolları Başkanı A.Ü. bu atamaya daha önce belediye başkanıyla yaşadıkları olumsuzluklardan dolayı karşı çıktı. Konuyu vekilimiz Abdurrahman Öz’e aktarmışlar. O andan sonra konu vekilimiz ve belediye başkanı arasında gelişti ve belediye başkanının eşi vekaleten Hıdırbeyli İlköğretim Okulu’na atandı.”
ŞANTAJ İDDİASI
Menekşe, hakkındaki eski cinsel taciz davasının bazı kişiler tarafından kendisine karşı şantaj malzemesi olarak kullanıldığını da iddia etti. A.T.’nin, hakkındaki eski cinsel taciz mahkeme kararını 6.Olağan Kongre sürecinde ortaya çıkaracaklarını söyleyerek kendisini tehdit ettiğini ifade eden Menekşe, ayrıca Germencik Devlet Hastanesi’nde güvenlik görevlisi olarak çalışan ve uygunsuz davranışlarından dolayı bağlı olduğu güvenlik şirketi ve Kamu Hastaneleri Başkanlığı tarafından görevden alınan M.C.K.’nın da görevine geri dönmek için hakkındaki söz konusu mahkeme kararını kullanmak istediğini ileri sürdü. Menekşe, AK Parti İl Yönetimi’nden yaptığı bir hatadan dolayı uzaklaştırılan N.T.’nin de görevine dönmek için kendisi hakkındaki eski cinsel taciz kararını kullanmak istediğini ifade etti.
BULUNMASINI İSTİYOR
On yıl önce yaşanmış ve karara bağlanmış mahkeme kararının kendisinde dahi olmadığı halde kim ya da kimler tarafından basına sızdırıldığının bulunmasını isteyen Aydın Menekşe, “Bu kişi ya da kişilerin adalet önünde hesap vermesini talep ediyorum” diyerek, Germencik’te yaşanan taciz, şantaj ve tehdit sarmalını gündeme taşıdı.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-