UCUZ GÜNEŞ GÖZLÜKLERİ TEHLİKE SAÇIYOR

Uzmanlar güneş gözlüğü alırken dikkat edilmesi gerekenleri açıkladı. En önemli nokta alınacak ürünün orijinal olması.

15 Nisan 2019 - 22:19 0
reklam

Yaz aylarının yaklaşması ile güneş gözlüğü kullanımı da arttı. Peki güneş gözlüğü satın alırken nelere dikkat etmeliyiz? Bu konuda uzmanların ortak değerlendirmesi alınacak ürünün fiyatına değil orijinalliğine önem verilmesi.
YETKİLİ SATIŞ NOKTASI
Yine uzmanlara göre bu noktada yetkili satış noktalarının tercih edilmesi gerekiyor. Ürünün üzerinde CE işaretinin olması da dikkat edilmesi gereken bir başka detay. Bu işaret ürünün AB standartları içinde olduğuna işaret ediyor.

UCUZ GÜNEŞ GÖZLÜKLERİNDEN UZAK DURUN

Daha çok seyyar satıcılarda ya da bujiteri ürünleri satan yerlerde bulunan taklit ya da sahte güneş gözlükleri ise alıcının ilgisini daha çok fiyatı ile çekiyor. Ancak bu ürünler insan sağlığı için adeta tehlike saçıyor. 10-15 liradan başlayan fiyatlar ile satılan gözlüklerden uzak durulması gerekiyor.
ORiJİNAL OLMASI NEDEN ÖNEMLİ?
Nazilli’de uzun yıllardır optik sektöründe faaliyet gösteren Gürsel Baytok da orijinal ürünlerin önemine değindi. Bu tarz ürünler ile ileride yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçileceğini söyleyen Baytok, “Çünkü orijinal güneş gözlükleri, zararlı ultraviyole ışınlarını dışarı yansıtmaktadır.” dedi. Baytok, sahte ürünlerin bu tür korumaları yapamayacağına işaret etti.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-