“Ülkemizde zihin işgali yaşanıyor”

Aydın Sosyal Bilimler Lisesi’nde, “e- Bağımlılık Ortaöğretim Öğrenci Çalıştayı” düzenledi. Çalıştayda konuşan Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş, “Ülkemizde ahlaksız ve insafsız bir zihin işgali yaşanıyor” dedi.

16 Nisan 2019 - 14:41 0
reklam

Kıymet Sarıyıldız / Manşet Aydın-EFELER Aydın Sosyal Bilimler Lisesi’nde akıllı telefon, sosyal medya ve dijital oyun bağımlılığı ile ilgili “e- Bağımlılık Ortaöğretim Öğrenci Çalıştayı” düzenledi. Çalıştaya Aydın Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş, Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özmen, Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Fatih Anıl ve 17 ilçeden 175 öğrenci katıldı.

“İÇERİKLER DENETLENMİYOR”
Çalıştayda konuşan Okumuş, sosyal medya bağımlılığın kanayan yara olduğunu ifade etti. Sosyal medyada içeriklerin gerekli şekilde denetlenmediğini savunan Okumuş, bu platformların ailelerin dağılmasına, genç neslin ahlaki erozyonuna neden olduğunu söyledi.

“MEDYA İLE ZEHİRLENME ÇAĞI”
“Bu yıllara iletişim çağı diyoruz. Doğru ama eksik bir söylem.” ifadesini kullanan Okumuş, “Medya ile zehirlenme çağı diyebiliriz. Sosyal medya kullanımı basit bir heves veya gençlik takıntısı değil. Gençlerin umutlarına ve geleceğine dair yıkıcı tehditler barındırıyor.” şeklinde konuştu.

“ZİHİN İŞGALİ YAŞANIYOR”
Okumuş şu şekilde devam etti: Bu ortamlarda bilinçsizce takılanlarda görülen tehlike her platforma göre ayrı ayrı şekillenen dünyalarının olması ve kendilerini olduklarından farklı gösterme çabaların yanında yalan ve yapmacık hareketlerle ileride tamiri güç kişilik bozukluk ile karşı karşıya kalmalarıdır. Çevremizde bir çok ülkede silahlı işgal yaşanırken bizde ahlaksız ve insafsız bir zihin işgali yaşanıyor. Bu iletişim ağını ülkemiz için faydalı, kişisel gelişiminizde faydalı işler için kullanmanızı temenni ediyorum.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-