UTANDIRAN KARANLIK!

Belediye başkanı kadın olan Aydın’da bir kadının dramı

07 Mart 2019 - 20:28 1
reklam

Adı Melahat Sev. 59 yaşında. 20 yıl önce, üç kızını da yanına alarak baskı ve zulmüne dayanamadığı kocasını terk etmiş. O tarihten bu yana Köşk merkezde hayata tutunmaya çalışıyor. Gündelik işler yaparak kazandıklarıyla üç kızını büyütüp evlendirmiş. Hayatın ağır yükü fazla gelmiş olacak ki hastalanıp yatağa düşmüş. Sosyal güvencesi olmadığı için de umudunu devletin üç ayda bir verdiği 200 TL’lik yardıma bağlamış. Ancak yaşadığı dram bununla sınırlı değil. Çalışamadığı için para kazanamayan 60 yaşındaki Melahat Sev’in evinin elektrikleri kesilmiş. O şimdi karanlıkta. Borcu mu? 53 lira 70 kuruş…8 Mart Dünya Kadınlar Gününüz kutlu olsun!

Aydın’ın Köşk ilçesinde yalnız yaşayan 59 yaşındaki Melahat Sev, hastalanıp tarla ve bahçelere gündelik işine gidemeyince, 53 lira 70 kuruş olan elektrik borcunu ödeyemedi. Günlerdir karanlıkta oturan talihsiz kadın, sosyal güvencesi olmadığı için de devletin üç ayda bir verdiği 200 TL’lik yardıma umut bağlamış. ‘Gündüzleri ev aydınlanıyor ama akşamları karanlık sırdaşım oluyor’ diyerek yaşadıklarını özetleyen 59 yaşındaki kadının hayatı adeta çile yumağı.
20 YILLIK DRAM
Alkol bağımlılığı nedeniyle terk etmek zorunda kaldığı ve 20 yıldır yüzünü hiç görmediği bir adamın kâğıt üzerinde eşi olan Melahat Sev, yaz-kış, yağmur-çamur demeden tarlada bağda bahçede çalışıp 3 kızını büyütüp evlendirmiş. Yalnız başına yaşayan, sosyal güvencesi olmayan, kıt kanaat geçinen çaresiz kadın, hastalanıp tarla ve bahçelerdeki yevmiye işine gidemeyince 53 lira 70 kuruş tutarındaki elektrik borcunu ödeyememiş.
GERÇEK İHTİYAÇ SAHİPLERİ
Tarla ve bahçelere gündeliğe gitmek için çok uğraştığını, ancak bir türlü iyileşemediğini belirten, bu zamana kadar da kimseye muhtaç olmamak için hep çalıştığını ifade eden 59 yaşındaki Melahat Sev, “Yaşım 60’a dayandı. Artık vücut ağır işlere dayanamaz hale geldi. Haftalardır elektrik parasını denkleştirebilmek için pazara bile çıkmadım. Kuru, yavan ekmek yerim elektrik borcumu öderim dedim. Fakat borcumu ödemeyi başaramadım. Karanlıkta kalmaktan değil de gerçek ihtiyaç sahibi ile sahte ihtiyaç sahiplerinin ayırt edilememesine üzülüyorum” diyerek yaşadığı zorlukları dile getiriyor.
ÇARESİ YOK
Köşk Kaymakamlığı’nın kendisine 3 ayda bir 200 TL yardımda bulunduğunu, çalışamaz duruma düşünce bu para ile de geçinmesinin mümkün olmadığını belirten Melahat Sev, “Karanlıksa karanlık. Yapacak bir şeyim yok. Kaderime boyun eğiyorum. Başka çarem de yok. Çevresi olanlar her şeye ulaşıyor. İnşallah birileri de bizim durumumuzu görür” diye konuşuyor. (İHA)

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Mesut yilmazcelik

Sayin manset gazetesi bu ayip devletin ayibimi sizin tarafli haberinizin ayibimi veya tedasin ayibimi bunu halka sormak lazim insan bir haber yaparken biraz olcup bicmesi lazim her seyinizi satin ama seref namus ve para kazandiginiz kaleminizi asla satmayiniz

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-