YAVUZ BÜYÜKYAPICI’YA YÜKLENDİ

AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, ‘ruhsatsız’ olduğu halde sağlık hizmeti veren AYBA’nın Karacasu’da sakat bıraktığı iki vatandaş hakkında “Beni ilgilendiren bir şey değil” yorumunu yapan Karacasu Belediye Başkanı Mustafa Büyükyapıcı’yı eleştirdi

01 Ocak 2019 - 19:26 0
reklam

Mustafa Çelik/Manşet Aydın-KARACASU CHP’li Karacasu Belediye Başkanı Mustafa Büyükyapıcı, Nargedik ve Dikmen mahallelerinde ruhsatsız AYBA personelinin yaptığı iğne sonucu sakat kalan iki vatandaş hakkında “Beni ilgilendiren bir durum değil” yorumunda bulunmuştu.

Bu sözleri kamuoyunda tepkiyle karşılanan Büyükyapıcı’ya bir eleştiri de AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz’dan geldi. Sakat kalan vatandaşlar, Kemal Çatallık ve Rıza Yıldırım’ı ziyaret ederek tedavileri için çalışma başlatan Yavuz, Büyükyapıcı’ya yüklendi.

“HİZMETLERİ ÜSTLENİYOR”

AK Parti Aydın Milletvekili Yavuz, Belediye Başkanı Mustafa Büyükyapıcı’nın Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun Karacasu’ya yaptığı hizmetleri üstlendiğini, ancak AYBA’nın neden olduğu bu üzücü olaydan “Beni ilgilendiren bir şey değil” diyerek sıyrılmaya çalıştığını söyledi.

ÇOK CİDDİYE ALMIYORLAR

Bir belediye başkanına bu davranışın yakışmadığını belirten Yavuz, “Kasıtlı veya değil bir belediye başkanının sorumluluk alanındaki bu vatandaşları ziyaret edip halini hatırını sorması gerekiyordu. Ama bu konuyu ve vatandaşları pek ciddiye almıyorlar sanırım” dedi.

HİZMET AFİŞ ASMAKLA OLMUYOR

Yavuz, Valilik tarafından ruhsatsız olduğu için sağlık hizmetlerinin durdurulmasını bahane ederek, Büyükşehir Belediyesi’nin AYBA’yı tamamen kapattığını da ifade etti. Yavuz, “Hizmetin afişlere yazmakla olduğunu sanıyorlar. Reklam panolarına harcayacakları paraları bu tür yerlerde harcasınlar” diye konuştu.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-