Provokasyona devam!

Alevilik üzerinden provokasyona kalkışanların son adresi Didim oldu. CHP Didim İlçe Başkanı Nurettin Koçak, akıllara ziyan bir iddiayı gündeme getirdi.
Nurettin Koçak, katıldığı düğünde AK Parti Didim İlçe Başkanı Maşallah Subaşı’nın kendisine, “Sen Alevi’sin, senin elini sıkmam” dediğini ileri sürdü. Maşallah Subaşı, yaptığı açıklamada iddiaları net dille yalanladı, Koçak’a sert tepki gösterdi.
CHP’li Nurettin Koçak ise aynı iddiayı bir kez daha yineleyerek provokasyona devam etti. Yazılı açıklama yapan Nurettin Koçak, “Birkaç gün önce katıldığımız bir düğün töreninde karşılaştığım AKP ilçe başkanı ve yöneticileriyle, nezaketen el sıkışmak için yanlarına vardım. Ilçe yöneticileri ile tokalaşarak ilçe başkanına da elimi uzattım. Ama o bana elini uzatmayarak, daha önceden söylediğim cümleyi söyledi. Şimdi, bunu inkar ederek bir ıftira ile karşı karşıya olduğunu söylüyor” ifadelerini kullandı.
CHP’li Koçak açıklamasını şu sözlerle sürdürdü:
“Benim yanımda kimse yoktu. Ama onun yöneticileri yanındaydı. Eğer bana o cümleleri söylememişse ne söylemiş. Böyle bir şey söylenmeden ben neden söyleyeyim ki? Neden böyle bir yolu tercih edeyim? Yanındaki yöneticileri eğer duymuşlarsa gerçeği bilenler onlar. Yine de onların vicdanına bırakıyorum. Ve evet, bir yalan söyleyen var. Kim ki yalan söylüyorsa müfteri o dur.Gözlerimin içine bakarak Ben bu cümleyi kullanmadım deme cesaretiniz var mı? Ayrıca hakaretvari sözlerinizi aynen iade ediyorum. Her ne olursa olsun, Hiç kimse hakareti hak etmiyor. Bu sizin seviyenizi gösteriyor. Siyasi üslubumu bozmayacağım sizin gibi. Bu konuyla ilgili olarak şimdilik başka bir açıklama ve polemik yapmayacağım. Herkes hukuk önünde ve vicdan, ahlak, zihniyet açısından da toplumda insanların yüzüne karşı hesabını verecektir. Bizim hiç bir kimseyle, kesimle, anlayışla düşmanlığımız yoktur. Kimseyi ötekileştirdiğimiz yoktur. Bu yüzden yalana da ihtiyacımız yoktur. Kamuoyuna saygıyla." dedi.

- Manşet Aydın, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.mansetaydin.com/haber/11612950/provokasyona-devam