10 bin okulda sona doğru

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Türkiye genelinde hayata geçirdiği ’Temel Eğitimde 10.000 Okul’ projesi Aydın’da da devam ediyor. Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla başlatılan proje kapsamında Aydın’da 78 okulda son aşamaya gelindi.
Konuya ilişkin açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş, “Bakanlığımızın hayata geçirdiği 10.000 Okul Projesi çerçevesinde ilimizde dezavantajlı bölgelerde bulunan 78 okul belirlendi. Bunlardan 3 tanesi anaokulu, 69 tanesi ilkokul ve 6 tanesi ortaokuldur. Öncelikle bu okullarımızda farkındalık oluşturabilmek adına, söz konusu okullarımızda görev yapan 1026 öğretmen ve yöneticilerimize dijital okur-yazarlık, ölçme değerlendirmede yeni yaklaşımlar, iklim değişikliği ve çevre, ilk yardım gibi alanlarda eğitimler verildi. 16 bin 26 öğrenciye ilk yardım, bağımlılıkla mücadele, trafik güvenliği ve zeka oyunları gibi konularda eğitimler verildi. Velilerimiz ise aile okulu, akran zorbalığı ve siber zorbalık gibi eğitimlere dahil edildi” dedi.
Bakanlığın desteğiyle okullarda hızlı iyileştirmeye gidildiğini söyleyen Okumuş, “İyileştirme çerçevesinde spor alanları oluşturuldu, müzik malzemeleri temin edildi, öğretmenler odası donanımları tamamlanarak kamera ve güvenlik sistemleri kurulumları yapıldı. Yazıcı ve bilgisayar desteği sağlanarak okullarımızın aynı zamanda fiziki anlamdaki iyileştirmeleri de tamamlandı. Çevre Dostu Okul dahilindeki okullarımıza da geri dönüşüm kutuları ve kompast makinaları kazandırıldı” ifadelerini kullandı.

(İHA)

- Manşet Aydın, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.mansetaydin.com/haber/11625679/10-bin-okulda-sona-dogru