Aydın sarsıldı

Aydın’ın Didim İlçesinde bir kafede meydana gelen arbede meydan savaşını aratmadı. Valilik açıklama yapmak durumunda kaldı.
Olay önceki akşam saat 21:00 sıralarında Atatürk Bulvarı üzerindeki bir kafede meydana geldi.
İddiaya göre; ilçede görev yapan bir polisin oğlu olduğu belirtilen K.K. isimli şahıs kafede 2 gün çalışıp isten ayrıldı.
Bu yüzden kafe sahibi ile arası açık olan K.K. akşam saatlerinde işletme sahibi ile tartıştı. Olayın duyulması üzerine asayiş, trafik ekipleri ve bekçiler bile kafenin önünde toplandı.
Polis ekipleri ile işletme sahipleri arasında arbede yaşandı. Oldukça kalabalık olan polisler zor kullanarak etkisiz hale getirdikleri işletme sahibini ters kelepçe vurarak polis merkezine götürdü.
Olayın taraflarından birinin polisin oğlu olması dolayısıyla orantısız güç kullanıldığını ileri süren işletme sahibi S.T. polisten şikayetçi oldu. Güvenlik kameralarına an be an yansıyan olayın görüntüleri sosyal medyada yayınlanınca, Türkiye’nin gündemine oturdu. Orantısız güç kullanılıdğı iddiaları üzerine Aydın Valiliği soruşturma başlattı.
JANDARMAYA DEVREDİLDİ
Aydın Valiliği tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada saat 21:00 sıralarında 112 Acil Çağrı Merkezine yapılan ihbarda Didim ilçesi Atatürk Bulvarı Üzerinde bulunan bir işletmede kavga olayı meydana geldiği bildirilmiştir. Olay yerine giden görevli polislerimize karşı mukavemet gösterilmesi dolayısıyla gönderilen takviye ekiplerle birlikte kavga olayına karışan şahıslar yasal sınırlar içerisinde gözaltına alınarak polis merkez amirliğine götürülmüştür. Olay ile ilgili işlemler Didim ilçe Jandarma Komutanlığı tarafından yapılmaktadır. Bazı Sosyal medya hesaplarında yer alan haber ve görüntülerde geçen iddialarla ilgili gerekli inceleme ve soruşturma başlatılmıştır” denildi.

- Manşet Aydın, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.mansetaydin.com/haber/11633806/aydin-sarsildi