Tek yürek oldular

Türkiye Suriye’deki terör yuvalarını temizlemek için Cumhuriyet tarihindeki en büyük operasyonlarından biri olan Barışpınarı Harekatı’na start verdi. Türk jetleri YPG mevzilerini bombalamaya başladı. Aydınlı siyasetçiler de sosyal medyada paylaştıkları mesajlarla harekata destek verdi.

HAREKATIN AMAÇLARINI AKTARDI
AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, harekatın amaçlarının yazılı olduğu bir görseli takipçileriyle paylaştı. Özmen, harekatın enerji koridoru adı altında kurulmak istenen terör koridoruna engel olmak, terör saldırılarını engellemek, PKK/YPG/PYD’nin bölgenin demografik yapısını bozmasına engel olmak , Suriye’nin toprak bütünlüğünü korumak, terörden arınan noktalara Suriyeli sığınmacıları yerleştirmek, terör örgütü varlıklarını sona erdirmeyi amaçladığı açıkladı.

GAZAMIZ MÜBAREK OLSUN
MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan ise “Gazamız mübarek, geleceğimiz müstesna, zaferimiz muhkem ve mutlak olsun” diyerek partisinin lideri Devlet Bahçeli’nin şu ifadelerine yer verdi; “Barış Pınar Harekatı’na katılan kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri’nin her bir ferdini gönülden kutluyor, hepsinin gözlerinden öpüyor, üstün başarılar diliyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızı ve hükümetini samimiyetle tebrik ediyor, sonuna kadar desteklediğimizi çok güçlü şekilde paylaşıyorum. Türkiye’nin ve Türk milletinin Cenab-ı Allah yardımcısı olsun.”

MEHMETÇİĞİMİZİN YANINDAYIZ
Ana Muhalefet CHP’den de harekata destek geldi. CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, “Türk Silahlı Kuvvetlerimizin başlatmış olduğu Barış Pınarı Harekatı sebebiyle ,dualarımız ve desteğimiz ile her daim Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve Mehmetçiğimizin yanındayız” ifadelerinin bulunduğu bir mesaj yayımladı.

- Manşet Aydın, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.mansetaydin.com/haber/3188076/tek-yurek-oldular