Sözde Dost ABD

Emre Sarıtekneci
Emre Sarıtekneci

Sözde dostumuz olan ve bize destek olduğunu iddia eden ama YPG ve PKK gibi terörist gruplara silah desteği vererek sırtımızdan bıçaklayan ABD hakkında ne düşünüyorsunuz? Amerika bizim dostumuz değil, İkiyüzlüdür, katliamlarla dolu bir tarihi vardır. Japonya'ya ve birçoklarına yaptıklarıyla soykırımın babasıdır. Tarihi boyunca yaptığı insanlık dışı hareketleri saymakla bitmez.

İşte hainlerin başı olan ABD'nin Temsilciler Meclisi'nin, sözde Ermeni soykırımını kabul etmesi ve Suriye olayları nedeniyle Türkiye'ye yaptırım kararı alması ahlaksızlık ve rezilliktir. Bu sözde dost devletin şu anki başkanı Trump'ın geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı'na gönderdiği, edepten yoksun, hakaret dolu, çirkin mektubu da Türk kamuoyunda nefret uyandırmıştır.
Tüm bu şartlar altında Erdoğan'ın 13 Kasım'daki Amerika ziyaretine gitmesi doğru mudur? Erdoğan'a bir haber kanalında "Gidecek misiniz?" diye sorduklarında, "Henüz kararımı vermedim" dediğini duydum. Eğer gitme kararı alırsa bu sizce doğru mu, yoksa yanlış mı olur? Türkiye'yi ve Türk ulusunu bu kadar aşağılayan zorba ve katil ABD'ye verilecek cevap, bence daveti reddetmek ve hatta ve mümkünse Türkiye'deki ABD üslerini de kapatmak olmadır. Türk ulusu aşağılanmayı asla hak etmiyor ve etmez.

Emre SARITEKNECİ

- Manşet Aydın, Emre Sarıtekneci tarafından kaleme alındı
https://www.mansetaydin.com/makale/3287929/emre-saritekneci/sozde-dost-abd