Acizane Fikirler

Mustafa Göğüş
Mustafa Göğüş

PİL MİSALİ...

hedefsiz kalma yorulursun, hedefi olanların arasında boğulursun.  Hedefsiz insan, boş pil’e benzer...!  oturtulduğu bir yeri vardır, ama maksatını doldurmaz. Pil denir ama boştur, işe yaramaz..! Durdukca zehir üretir, önce kendisine sonra çevresine..! Pil misali.., insan arada bir kendini doldurmalı...!  Beden hareket için sebeb ister, amaç ister..., amacı olmayan beden hareket bilmez!

Dolu pil olmalı, yetmez..., kaliteli marka pil olmalı..! Yani aranan olmalı..! Yani oturduluduğu yerde enerji vermeli, üretmeli, güç olmalı...! Gece olur..., uykuda şarja takılmış gibi bedenimize enerji yükleriz. Sabah yataktan çıkmak için bir sebep, bir amaç yok ise, doldur boşalt hayatı süreriz...!  Gün geçtikce yattığımız yerden kendimizi zehirler..., yetmez çevremizde nasiplenir zehrimizden...!

Pil istediği kadar ben PİL’im desin, maksatını doldurmuyorsa yerinden edilir...! Amacın yok ise..., varmış gibi yapma..., PİL’i boş cihaza benzer, çızık plak misali aynı ses’den arada bir ses verirsin... Verdiğin ses ne seni, ne’de dinleyeni doyurur...!

Kısacası..., gerçek ve samimi bir hedefimiz olsun..!

MEMNUN OLDUM...MU?

Kaybettiklerimizin peşine düşecek zamanımız yok! Kaybettiklerini bilen, tekrar ne kazanması gerektirdiğini bilen kişidir. Tekrar kazanmak için harcamamız gereken enerjiyi harcamaya hazır, aynı yolu tekrar gitmeyi kabul etmemiz gerekiyor.

Bazen kaybettiklerimiz o kadar çoktur ki, peşine düşersek, bir zaman sonra kendimizi kaybederiz! Yeni bir başlangıç için önce temizlik..! Enerjimizi tüketen, gayretimizi engelleyen her unsuru uzaklaştırmamız gerekiyor..! Süpürgeyi halıya sürter tozunu alırızda, beynimize ve ruhumuza süpürge tutmayız..! Hayat bu..., tozunu sadece üstüne bastığımız halıya değil, ruhumuzada bırakıyor..! Enerjinizi tanışmış olduklarınıza, tanışmış olduklarınızın uğrattığı hayal kırıklığına değil, tanışacak olduklarınıza harcayın..! Tanışacaklarınız daha hayırlı olabilir, çünki tanımış olduğuklarınızdan kalan bir tecrübeniz var artık..!
Kaybettiklerimizin arasında değil, kazanbileceklerimizde arayalım kendimizi.!

YENİ TANIŞTIĞIMIZ KİŞİYE İSE...
ilk elimizi verdiğimizde “MEMNUN OLDUM” demeyelim..., tanıştığımıza “SEVİNMİŞ” olabiliriz...! Zira “MEMNUN” olmak için tanımak gerekir..!

DOSTUNU İHTİYAÇ DUYMADAN ÖNCE SEÇ...

Mustafa Göğüş

- Manşet Aydın, Mustafa Göğüş tarafından kaleme alındı
https://www.mansetaydin.com/makale/3289536/mustafa-gogus/acizane-fikirler