Yenipazar Tariş tekrar kapılarını açtı

Kepenk indirdikten 13 sene sonra tekrar faaliyete başlayan Yenipazar Tariş Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Turan Türkmen kooperatifin kapanma sürecini özetlerken o dönemde çok çeşitli dengelerin olduğunu ve Tariş olarak çok zayıfladıklarını ifade etti.

Türkmen, ‘’Kooperatif olarak yatırım gücümüz olmadığı için makineli tarıma geçen çiftçimize ayak uyduramadık, ve kapatmak zorunda kaldık. Kapalı olduğumuz dönemde de Nazilli ve İncirliova’da pamuk işlettik ve bütçemizi büyüttük. 2011 yılından sonra kazanmaya başlayan kooperatifimize 3 milyon lira gibi bir rakamda yatırım yapma fırsatımız oldu ve şu an kooperatifimizi tekrar faaliyete geçirdik’’ dedi.

"KOOPERATİFİMİZ ESKİ GÜCÜNE KAVUŞACAK"
Aradan geçen dönemde çok değişiklikler yaşandığını vurgulayan Türkmen, ‘‘Kooperatifimizin tekrar ayaklarının üstünde durma gücünü bu dönemde sağladık. Çiftçilerimiz bizim yükümüz değil gücümüz olduğu düşüncesi ile hep birlikte elle vererek daha iyi işler yapmak adına bir araya geldik. Bugün tekrar faaliyete geçmemizde emeği geçen herkese teşekkür ederiz’’ dedi.

- Manşet Aydın, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.mansetaydin.com/haber/5648621/yenipazar-taris-tekrar-kapilarini-acti