İl Sağlık Müdürü Açıkgöz duyurdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, artan koronavirüs vakalarına karşı tam kapanma tedbirlerinin uygulanacağını açıklamasının ardından çeşitli illerden binlerce vatandaş Didim ve Kuşadası'na akın etmişti. Bu durum, Aydın'daki koronavirüs vakalarının artabileceği yönünde endişeye sebep olmuştu.

"BULAŞ TESPİTİMİZ YOK"
Aydın Valiliği ile birlikte konuyu çok yakından takip ettiklerini belirten Aydın İl Sağlık Müdürü Osman Açıkgöz, "Şu anda Kuşadası ve Didim'de çok az sayıda pozitif olan vatandaşlarımız var ama onlardan kaynaklı bir bulaş tespitimiz yok" diye konuştu.

ÖZEL EKİP GÖREVLENDİRİLDİ
An itibarıyla il dışından gelen misafirlerden kaynaklı bir sorun olmadığını söyleyen Açıkgöz, "Her geçen gün farklı grafikler çıkabilir. Misafirlerin buradaki trafiğini takip etmeyi sürdürüyoruz. Onların filyasyon çalışmaları için özel bir ekip de görevlendirdik. Onlar da hem aşı çalışmalarını hem de gelen misafirlerin durumlarını kontrol ediyorlar" ifadelerini kullandı.

TAM KAPANMADAN SONRA NE OLACAK?
Tam kapanma sürecinin sona ermesinin ardından izlenecek yol hakkında da konuşan Açıkgöz, "İzlediğimiz kadarıyla tabii ki kısıtlamalar kaldırıldıktan sonra her şeyin açıklanması gibi bir şey gündemde değil. Daha ziyade kademeli bir geçiş söz konusu ama bu bakanlığımızın ve Bilim Kurulu'nun vereceği bir karar. Muhtemelen bu süreç içerisindeki akışa bakılarak bir planlama yapılacak" dedi.

- Manşet Aydın, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.mansetaydin.com/haber/7056265/il-saglik-muduru-acikgoz-duyurdu