WhatsApp’ın atacağı adım belli oldu

Dünya üzerine milyonlarca kullanıcısı olan WhatsApp geçtiğimiz aylarda tartışılan bir karar almıştı. Şirket gizlilik sözleşmesini onaylayamayanların Whatsapp’ı kullanamayacağını açıklamıştı. Kişisel verilerin ele geçirilmesi endişesi taşıyan kararın Türkiye’deki kullanıcılar için de geçerli olduğu belirtilmişti. WhatsApp gelen tepkiler üzerine kararı 15 Mayıs’a ertelediğini duyurmuştu.
15 Mayıs’a kısa bir süre kala WhatsApp’ın ne yapacağı belli oldu. Tepkilerin dinmemesiyle 15 Mayıs kararından da geri adım atan WhatsApp açıklama yaptı.
Şirket 15 Mayıs’tan sonra gizlilik sözleşmesini onaylamayanların hesaplarının silinmeyeceğini duyurdu. Bir süre daha sözleşmenin onaylanması için kullanıcılara hatırlatma yapılacağını belirten WhatsApp, kabul edilmemesi halinde işlevselliğin azalacağını ifade etti.

HANGİ ÖZELLİKLER KISITLANACAK?
Kullanıcıların sözleşmeyi kabul etmemesi durumunda sohbet listesine erişilemeyeceğini ancak telefon ve video aramalarına cevap verebileceği öğrenildi. Bildirimleri açık olan kullanıcıların mesajlara yanıt verebileceği kaydedildi.

- Manşet Aydın, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.mansetaydin.com/haber/7067711/whatsappin-atacagi-adim-belli-oldu