PTT Başmüdürü'nden Bülbül'ün eleştirilerine yanıt

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Aydın'da emekli ikramiyesi ve maaşlarını almak isteyen vatandaşların PTT önünde bekletilmesini eleştirdi. Genel Müdürlük tarafından alınan karar doğrultusunda Efeler'de 2 şubenin açık olduğunu söyleyen PTT Aydın Başmüdürü Faruk Efe, "Saat 14 sırasında şubemize uğrayarak müdürümüzle görüştüm. Bir sorun yoktu. Görüntüler güncel olmayabilir" dedi.

Bülbül vatandaşların çektiği bir video ile birlikte yaptığı paylaşımda, "Aydın Efeler'de Merkez PTT şubesi hariç diğer PTT şubeleri kapatılmış. Emekli ikramiyesini, maaşını almak isteyen vatandaşlar ise sosyal mesafesiz bir şekilde saatlerce sıra beklemek zorunda kalıyor. Salgınla mücadele anlayışınız bu mu? Vatandaşı bu şekilde mi koruyacaksınız!" ifadelerini kullandı.

"TÜM TÜRKİYE'DE BÖYLE"
Bülbül'ün eleştirileri hakkında konuşan PTT Aydın Başmüdürü Faruk Efe, "Efeler'de merkez şubemiz ve 7 Eylül şubemiz açık. Diğer şubeler de tam kapanmadan dolayı çalışmıyor. Bu tüm Türkiye'de böyle. Bizim PTT Genel Müdürlüğü tarafından verilen talimat doğrultusunda personel azaltmaya gitmemiz gerekiyordu. Bir de taşradaki vatandaşlarımıza para götürdük" dedi.

"BİR SORUN YOKTU"
Ödemelerin başladığı günlerde yoğunluk yaşandığını ifade eden Efe, "Biz bu tam kapanmada bu kadar insanın sokağa çıkacağını düşünemedik. O nedenle biraz yoğunluk oldu. Şu anda o yoğunluk bitti ve sıkıntı yok. Saat 14 sıralarında şubemize uğrayarak müdürümüzle de görüştüm, bir sorun yoktu. Görüntüler güncel olmayabilir" şeklinde konuştu.

- Manşet Aydın, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.mansetaydin.com/haber/7072898/ptt-basmudurunden-bulbulun-elestirilerine-yanit