Kılıçdaroğlu’nun Aydın ziyaretinde dikkat çeken gelişme

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Aydın ziyareti siyasi bir hesaplaşmaya sahne oldu. Bir süre önce Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun kendisini görevden aldırmak istediğini söyleyerek dikkat çeken İYİ Parti Aydın İl Başkanı Süleyman Demirci bu sözlerinin faturasını ödemeye başladı. Kılıçdaroğlu’nun Aydın ziyareti nedeniyle İYİ Partili milletvekili Aydın Adnan Sezgin, belediye başkanları Kürşat Engin Özcan ve Aytekin Kaya’nın yanı sıra ilçe başkanlarına programa katılım davetiyesi yollayan CHP, Süleyman Demirci’yi kapının dışında tuttu.

"DAVET EDİLMEDİK”

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Aydın ziyareti nedeniyle kendilerine herhangi bir davet iletilmediğini söyleyen İYİ Parti il yönetimince yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Şu ana kadar bize bir davet gelmedi. Davet gelseydi biz icabet ederdik. O konuda sıkıntımız olmazdı. Sonuçta İYİ Parti denildiği zaman akla İl Başkanlığı gelir. Biz olsaydık İl Başkanlığı olarak davetimizi iletirdik. Bize bir davet gelmiş olsa, ilçe başkanlarımıza, 'Yarın Sayın Kemal Kılıçdaroğlu gelecek, en üst seviyede karşılamamızı yapacağız' derdik ama herhangi bir davet gelmedi. Sadece CHP İl Başkanlığı'ndan bir sekreter arayarak ilçe başkanlarının iletişim bilgilerini istedi, biz de verdik."

NE OLMUŞTU?

İYİ Parti Aydın İl Başkanı Süleyman Demirci, emirleri doğrultusunda hareket etmediği gerekçesiyle Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun kendisini, "Cemal Bey varken her şey çok güzeldi. Sen işleri bozuyorsun. Ankara'ya gider seni görevden aldırırım" diye tehdit ettiğini söylemişti.

- Manşet Aydın, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.mansetaydin.com/haber/7252912/kilicdaroglunun-aydin-ziyaretinde-dikkat-ceken-gelisme