Altıntaş’ta ikamet krizi

Altıntaş Mahalle Muhtarlığı seçimlerinde 376 oy alarak rakiplerini geride bırakarak sandıktan birinci çıkan Bahar Beşer hakkında ortaya atılan iddialar gündemi meşgul etmeye başladı. Şükrü Ustaoğlu’nun yerine vekaleten muhtarlık yapan ve 181 oy alarak 2’nci sırada yer alan Ahmet Ertemiz, Beşer’in 6 ay önce aldırdığı ikametinde yaşamadığını ileri sürdü.

İKAMETİNİ 6 AY ÖNCE DEĞİŞTİRMİŞ

Daha önce Yeşil Mahalle’de yaşayan ve 2019 Yerel Seçimleri’nde Muhtar Şenol Öztürk’ün azası olan Beşer’in görevinden istifa ederek ikametini 23 Eylül 2020’de Altıntaş Mahallesi Türkocağı Caddesi’nde bulunan arkadaşının evine aldırdığı öğrenildi.

İLÇE SEÇİM KURULU’NA ŞİKAYET ETTİLER

Seçim sonuçlarının ardından bazı vatandaşlar, İlçe Seçim Kurulu’na itirazda bulundu. Verilen şikayet dilekçesinde Beşer’in Yeşil Mahalle 374 Sokak üzerinde bulunan bir adreste ikamet ettiği, Altıntaş Mahallesi’ndeki geçici adresinde ise Kamuran Ordu ve oğlunun olduğu gerekçesiyle araştırılmanın yapılması talep edildi.

“MEYVE VEREN AĞAÇ TAŞLANIR”

Söz konusu iddialar karşısında kendini savunan Bahar Beşer hazımsızlık yaşandığını ifade etti. 3 ay boyunca çok ciddi bir şekilde çalışma yürüttüğünü ve mahallenin kendisine teveccüh gösterdiğini dile getirerek, “Ben Altıntaş Mahallesi 85 Sokak'ta 9 sene yaşadım. Sonrasında Yeşil Mahalle’ye taşındım orada seçime girdim. Aza oldum. Eşimden ayrıldım çocuklarıma Kamuran abla bakıyordu. Çocuklarım orada kalıyor. Ara sıra Kamuran ablada ara sıra Buharkent’te annemlerin yanında kalıyorum. Her şey resmiyette belli olur. Ben bunlara cevap bile vermek istemiyorum. Meyve veren ağaç taşlanır” ifadelerini kullandı.

“BEŞER İLE BİRLİKTE YAŞIYORUZ”

Bahar Beşer’in ikametinin bulunduğu adreste oturan arkadaşı Kamuran Ordu ise Beşer ile birlikte yaşadıklarını vurgulayarak, “Yalan yanlış iddialarda bulunuyorlar. Oğlumun 1991 doğumlu söylemişler o bile doğru değil. Ben bu adrese 18 Ekim 2020’de taşındım. Bahar da 23 Ekim’de yanıma geldi. Bu seçim olaylarını 2 sene öncesinden düşünüyorduk. Eşinden ayrılınca da bana beraber yaşarız demişti. Annesi giller Buharkent’te çocuklarının eğitimi var. Ben de onu buraya yanıma aldım. Gelsinler baksınlar” diyerek iddialara yanıt verdi.

- Manşet Aydın, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.mansetaydin.com/haber/7266804/altintasta-ikamet-krizi