ALMANLAR GELİYOR SIRA RUSLARDA

Almanya’nın Türkiye için geçerli olan seyahat uyarısını 1 Temmuz'dan itibaren kaldırması tüm turizm sektörünü umutlandırdığı gibi Aydınlı sektör çalışanlarını da umutlandırdı.

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Almanya'nın çoğu ülke için seyahat uyarısını 1 Temmuz'dan itibaren kaldıracağını açıkladı. Buna göre, son 7 günde 100 bin kişide 50 ila 200 vakalık korona virüs oranları kaydeden ülkeler artık “risk bölgesi” olarak sayılmayacak. Bu kapsamda, Türkiye’de riskli sayılan ülkeler sıralamasından çıkartıldı. Buna göre 1 Temmuz itibari ile Türkiye, Alman misafirlerine kapılarını açacak.

Almanya tarafından Türkiye’deki vaka sayılarının çok yakından takip edildiğini ve ilgili bakanlıklar arasındaki görüşmelerin ardından verilen kararı değerlendiren turizm işletmecileri; “Akıl ve mantıkla doğru bir karar verildi. Bizim için çok olumlu oldu. Yaklaşık 20 gün zamanımız var. Biz de bu 20 günde bütün hazırlıklarımızı tekrar gözden geçireceğiz. Tüm tedbirlerimizi tekrar revize edip Alman misafirlerimizi karşılamış olacağız. Aynı şekilde Rusya’da bugün yarın kapıyı çalacaktır. Rus turistler Türkiye’yi seviyor” diye konuştu.

- Manşet Aydın, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.mansetaydin.com/haber/7285404/almanlar-geliyor-sira-ruslarda