Cumhur İttifakı 2023’e hazır

AK Parti Aydın Milletvekilleri Mustafa Savaş, Metin Yavuz, Bekir Kuvvet Erim ve Rıza Posacı, AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen, MHP İl Başkanı Haluk Alıcık, MHP MYK Üyesi Burak Pehlivan ve AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Duygu Göğde, Gençlik Kolları Başkanı Ali Demir, AK Parti Aydın İl Başkanlığı'nda bir araya geldi. Toplantının ardından Özmen ve Alıcık gündeme dair açıklamalarda bulundu.

“KAZANMAKTAN BAŞKA ÇAREMİZ YOK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Seçim zamanında, 2023’te olacak” açıklamasına MHP tabanının da destek verdiğini söyleyen Alıcık, “Genel Başkanımız diyor ki seçim 2023’te olacak, lider ülke Türkiye olacak. Biz de Sayın Genel Başkanımızın buradaki uç beyi olarak teşkilatımızı 2023’teki seçimlere en iyi şekilde hazırlayacağız. Bizim kazanmaktan başka çaremiz yok” dedi.

ESNAF İÇİN HAREKETE GEÇİLİYOR

CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun hizmet üretmeyip pandemide esnafa sırtını dönmesini geçtiğimiz günlerde eleştiren Alıcık, harekete geçeceklerini belirtti. Alıcık, “Önümüzdeki günlerdeki meclislerin hepsinde esnafımızın derdiyle ilgili önergeler verilecek. 17 ilçede de çalışmalar yapılacak” şeklinde konuştu.

“HEDEFE KİTLENDİK”

2023’e giden sürecin çok önemli olduğunun altını çizen Başkan Özmen, “Kadın Kollarımız, Gençlik Kollarımız, meclis üyelerimiz Aydın’da ortak hareket noktasında Cumhur ittifakını zirveye ulaştırmak için gayretin içerisindeyiz. Sahadayız. Elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. İnşallah hedefe kitlendik” diye konuştu.

“YOL HARİTAMIZI PAYLAŞACAĞIZ”

Özmen yarın seçim olacakmış gibi çalıştıklarını vurgulayarak, “Seçim zamanında olacak. Cumhur İttifakı’nın belirlediği bir yol haritası var. Bunun içerisinde ekonomi, sağlık var. Bizim 2023 Haziran ayına kadar çalışma takvimimiz hazır, AK Parti Aydın olarak ve ilçe başkanlıklarımız olarak. Kadın ve gençlik kollarımız da aynı şekilde. Biz bu konuda inşallah önümüzdeki hafta vekillerimizle beraber yol haritamızı genel merkezimizle de paylaşacağız” dedi.

“CUMHUR İTTİFAKI’NI AYDIN’DA BİRİNCİ YAPACAĞIZ”

2023 seçimlerinin çok önemli olduğunu, muhalefetin önümüzdeki süreçte yalan ve iftiraya dayanan tüm kozlarını oynayacağını belirten Özmen, “Karşı taraf tarafından ve bu süreçte biz ellerindeki bütün kartları sahaya süreceklerine inanıyoruz. Bu bakımdan biz süreci ciddi tutuyoruz. İnanıyorum ki Cumhur İttifakı’nı Aydın’da öncelikle birinci yapacağız, en çok milletvekilini biz çıkaracağız. İlk hedefimiz 23 Haziran 2023’te Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı ilk turda oraya çıkarmak” ifadelerini kullandı.

KAYBEDİLEN 5 İLÇEYE ÖZEL ÇALIŞMA

Öte yandan Cumhur İttifakı’nın son seçimlerde kaybettiği Efeler, Nazilli, Didim, Söke ve Kuşadası’na özel çalışmaların olduğu öğrenildi. Aydın'ın nüfusunun yüzde 70’inden fazlasının söz konusu ilçelerde yaşadığına dikkat çeken Özmen, “AK Parti’nin, Efeler, Nazilli, Söke, Didim ve Kuşadası ilçe başkanlarımızla beraber ayrı ayrı toplantılar yaptık. O ilçelerin yol haritasını beraber tespit ettik. Çalışmalar ağırlıklı olarak burada gerçekleştiriliyor ve sandık esaslı ve teşkilat esaslı mali yönetim çalışmalarına buralarda daha çok ağırlık veriyoruz. Seçmene birebir ulaşmanın gayreti içerisindeyiz. Bizim 5 ilçeyle ilgili önceliğimiz budur” dedi.

Özmen, “Bir de nüfusu 50 bin ve 50 bine çok yakın olan İncirliova ve Germencik ve Çine ilçelerimizi de bu takvimin içerisine alacağız” diye konuştu.

- Manşet Aydın, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.mansetaydin.com/haber/7289079/cumhur-ittifaki-2023e-hazir