Yavuz’dan Hamzaçebi’ye zor sorular


AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, Didim’de Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’a yönelik saldırıyla ilgili basın toplantısı düzenledi. AK Parti Didim İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen toplantıda Yavuz, CHP’li Akif Hamzaçebi’nin kendisiyle ilgili iddialarına yanıt verdi.
“TEK DERTLERİ HEDEF ŞAŞIRTMAK”
Hamzaçebi’nin, “Metin Yavuz neden mühürlenen Maril Resort Hotel’in açılışına katıldı?” sorusunu yanıtlayan Yavuz, “Bunların tek derdi, her zamanki gibi hedef şaşırtıp gündemden düşerek kendi konularını unutturmak. Bizim programlarımız uygun olduğu sürece, ilimiz genelinde her türlü açılış veya organizasyonda hemşerilerimizin davetlerine icabet etmeye özen gösterdiğimiz kamuoyu tarafından yakinen bilinmektedir. Kaldı ki, söz konusu otelin açılış programında bizim haricimizde ünlü bir spor kulübünün başkanı, ilimizden ve yurt genelinden birçok iş adamı ve siyasiler de yer aldı” dedi.
“DİDİM BELEDİYESİ’NİN ZABITA MEMURU MUYUM?”
Ruhsatı olmayan otel eleştirilerine, “Ben Didim Belediyesi’nin zabıta memuru muyum?” sözleriyle tepki gösteren Yavuz, “Söz konusu otelin ruhsatının olup olmadığını ben nereden bilebilirim? Madem otelin ruhsatı yoktu, size göre madem burası kaçak bir yapıydı, Ahmet Deniz Atabay, açılış organizasyonundan sizin haberiniz yok muydu?” şeklinde konuştu.
“İSTEĞİNİZİ ALAMADINIZ MI?
İkiz kuleler olarak bilinen otele inşaat ruhsatının CHP’li belediye zamanında verildiğini söyleyen Yavuz, “Neden müdahale etmediniz? Aynı kişilerin bir inşaatında kat problemi vardı. Yapı ruhsatı verildi. Sonradan kişiler sağlam olsun diye imar barışından faydalandılar. Siz neden o zaman geçit verdiniz?” ifadelerini kullandı.
Yavuz Hamzaçebi’ye dikkat çeken sorular yöneltti. Yavuz, “İstediğinizi mi alamadınız? Aynı durumda olan yakın çalışma arkadaşlarınıza sağladığınız rantlar var mıdır? Çebi sizin bu belediye başkanına sahip çıkmanızda başka sebepler mi var?” dedi.

- Manşet Aydın, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.mansetaydin.com/haber/7323944/yavuzdan-hamzacebiye-zor-sorular