Nazilli Ziraat Odası ezber bozuyor

Nazilli Ziraat Odası ilçedeki ürün çeşitliliğini artırmak için harekete geçti. Katma değeri yüksek ürünlerden olan aronya ve yaban mersininin Nazilli’deki arazilerde yetiştirilmesi için düğmeye basıldı. Bursa Osmangazi geçmiş dönem Ziraat Odası Başkanı Hakan Ekin ve Antalya Karantina’dan Doktor Ender Öğüt, Nazilli Ziraat Odası Başkanı Necdet İzgü ve Meclis Başkanı Mesut Yörükoğlu ile bir araya geldi.

“TARIMIN ÖNÜNÜ AÇMAK LAZIM”

İki ürünün yetiştirilmesi için fikir alışverişinde bulunuldu. Ziraat Odası Meclis Başkanı Mesut Yörükoğlu, bölgeye katma değeri yüksek alternatif ürünler getirmek için çalıştıklarını belirterek, “Aronya aromatik bir ürün. Bu bitkinin her türlü şeyi yapılıyor. Geniş bir yelpazesi var. Yaban mersininin de ekilebilirliğine ilişkin saha çalışması yaptık. İlerleyen günlerde bunlarla ilgili çalışma yapılabilmesi için karar aldık. Bölgeye bu tarz ürünleri getirebilirsek odamızın büyük başarısı olur. Tarımın önünü açmak geliştirmek lazım. Bu daha çok yüksek kesimlerde yetiştirilebilen ürünler olacak” dedi.

Öte yandan, bölgede kestanede yaşanan kanser ve kelebeklerin oluşturduğu hastalıkların tespiti yapılabilmesi adında Doktor Ender Öğüt, bilgilendirme yaptı.

- Manşet Aydın, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.mansetaydin.com/haber/7339059/nazilli-ziraat-odasi-ezber-bozuyor