Nazilli listesi deşifre oldu

Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz gecesi kalkıştığı hain darbe gecesinden sonra firar eden örgütün Nazilli’deki önemli isimlerinden Eczacı Saim Topaloğlu’nun yakalandıktan sonra üzerinden çıkan listede yer alan bazı isimler, Aydın 2. Ağır Ceza Mahkemesinde hâkim karşısına çıktı. Silahlı terör örgütüne üye olmak, terör örgütüne bilerek yardım etmek ve terör propagandası yapmak suçlarından yargılanan 17 sanıktan 2’si hakkında beraat kararı verilirken Kerem K. isimli şahıs için ise 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına hükmedildi.    

LİSTEDE İSMİ ÇIKTI

FETÖ'ye üye olmak suçundan 12 yıl hapis cezası alan Saim Topaloğlu’nun üzerinden örgütün Nazilli yapılanmasına mensup oldukları belirlenen şahısların isimlerinin bulunduğu bir liste ele geçirilmişti. Listede ismi yer alan ve Bank Asya'da yüklü miktarda parası bulunduğu tespit edilen Kerem K. isimli sanık, mahkeme tarafından terör örgütüne bilerek yardım etmek suçundan 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Bank Asya ile ilişkileri, terör örgütü propagandası yapmak amaçlı dergi yayıncılığı ve örgüt içi belgelerde isimlerinin geçmesi gerekçeleriyle yargılanan sanıklardan S.C ve B.P.K beraat ederken, 14 sanığın davaları ise bir sonraki duruşmaya ertelendi.

 

- Manşet Aydın, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.mansetaydin.com/haber/7339233/nazilli-listesi-desifre-oldu