Alıcık’tan “istemezük” lobisine tepki

İstanbul Havalimanı, İzmir-İstanbul Otoyolu, Kanal İstanbul gibi birçok mega projeye “yaptırmayız” diyerek karşı çıkan CHP, Aydın-İzmir Otoyolu’nda da aynı geleneği sürdürmeye devam ediyor. “Tarım arazileri yok oluyor, vatandaşın arsasının üzerinden geçiyor” diyerek projeye karşı çıkan CHP’ye cevap Milliyetçi Hareket Partisi Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık’tan geldi.

“YAPILANIN KÖTÜSÜ OLUR MU?”

Aydın turizmi ve ticaretine farklı bir boyut kazandıracak Aydın-Denizli Otoyolu projesine karşı takınılan tavrı yanlış bulduğunu belirten Haluk Alıcık, “Yapılanın kötüsü olur mu? Zamanında rahmetli Adnan Menderes’e Vatan Caddesi’ni yaptığında buraya uçak mı indireceksiniz dediğinde bu gün baktığınız da İstanbul’un kalbi. Mutlaka vatandaşın arazisinden geçecek. Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan Yavuz Sultan Selim Köprüsü, İstanbul Havalimanı, İzmir-İstanbul Otoyolu’nu yaptı laf söylediler. Arkadaşlar elini taşın altına koymadıktan sonra eleştirmek basit. Bunu her alanda yaşıyoruz” dedi.

“YAPILMAYAN ŞEYLER YAPILMIŞ GİBİ GÖSTERİLİYOR”

Haluk Alıcık, geçtiğimiz günlerde Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarını örnek gösterip Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin esnafa destek olmadığına yönelik açıklamasına “Devlet yardım etmedi elini ayağına çekti de bize mi kaldı” diyerek yanıt veren Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na da yanıt verdi. Cumhur İttifakı’nın esnafının her zaman yanında olduğunu hatırlatan Alıcık, “Biz diyoruz ki bir can suyu da sizin olsun. Ama lafta olanları icraate gelince göremiyoruz. Yapılan her şeye güzel demek lazım. Yapılana sahip çıkmak lazım. Aydın’da yapılan bir şey yok ama yapılana saygı duymak da yok. Maalesef Aydın’da yapılmayan şeyler yapılmış gibi gösterilmeye çalışılıyor” ifadelerini kullandı.

- Manşet Aydın, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.mansetaydin.com/haber/7345786/aliciktan-istemezuk-lobisine-tepki