Söke Kent Konseyi basın mensuplarıyla buluştu

Söke Kent Konseyi kongre gerçekleştirmiş, yeni Başkan Saliha Ondört olmuştu. Kısa sürede yeni yönetimini oluşturan Söke Kent Konseyi, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Başkan Ondört, “Kent Konseyi olarak çok şey yapacağımıza inanıyoruz. Yönetim ile iletişimi bir araya getirmek görevimiz” dedi.
"ÇATI GÖREVİ GÖREREK VE HER KESİMİ BİR ARAYA GETİRECEĞİZ"
Ondört, "Bu kapı herkese açıktır. Herkese aynı eşit düzeyde olacağız. Fikir beyan etmek isteyen Söke ile alakalı sorunu beyan etmek isteyen herkesi bekliyoruz. Biz çatı kurum olacağız. Hep birlikte el ele Sökemiz için çalışacağız. Burada Söke’ye bu konuda söz veriyoruz. Çok güzel bir yönetim oluşturduk. Vatandaşların katılımını sağlayacağız. STK'larımızı güçlendireceğiz. Kent Konseyi Çatı görevi görerek herkesi kapsayacak, Böyle olmak zorunda çünkü herkesin Söke ile ilgili sorunları var bizler bunları dinleyerek Söke Belediye Meclisine taşıyacağız. Çözüm odaklı çalışmalarımız olacak, bu çalışmalarımız büyük kapsamlı olacak mahalle çalışmalarımız da olacak, hayırlı olsun diyoruz. Şu anda mevcut olarak 5 tane meclislerimiz var bunlar, Kadın Meclisi, Çocuk Meclisi, Engelli Meclisi, Emekli Meclisi, Gençlik Meclisimiz şeklinde" diye konuştu.

"SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNİN ETKİN KATILIMI BAŞARIYI ETKİLEYECEK"
Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Fatma Neval Genç ise, "Kent Konseyleri tüm Sivil Toplum örgütleriyle ve basınla hareket edince daha başarılı olduğu görülüyor. Biz Söke’deki Kent Konseyimizi daha hareketli hale getirmeyi hedefliyoruz. Bunu da yapacağız. Biz Sivil Toplum örgütleriyle sık sık bir araya gelerek ve çok proje üreterek Belediye Meclisini yaptığımız projelerle zorlayarak, onların dikkatini çekerek ve desteklerini alarak Söke'de çok iş yapacağımıza inanıyoruz. Bizim çalışma alanlarımız geniş olacak, çeşitli faaliyet alanlarıyla birlikte alt dallarını da oluşturarak hareket alanımızı genişleteceğiz. Burada başarıyı belirleyecek olan tüm Sivil Toplum örgütlerinin etkin katılımıdır. Söke'miz için tekrardan hayırlı olmasını temmeni ediyoruz" ifadelerini kullandı.

- Manşet Aydın, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.mansetaydin.com/haber/8054942/soke-kent-konseyi-basin-mensuplariyla-bulustu