Yunan işgali konuşuldu

İYİ Parti Aydın İl Başkanlığı ve Yeniden Yaşam Derneği’nin işbirliğinde “Ege’de Yunan İşgali” konulu konferans düzenlendi

04 Ocak 2019 - 17:48 0
reklam

Kıymet Sarıyıldız/Manşet Aydın-EFELER İYİ Parti Aydın İl Teşkilatı, “Ege’de Yunan İşgalleri” konulu konferans düzenlendi. Aydın Milli Bankası Kültür Merkezi’nden düzenlenen konferansa İYİ Parti Aydın İl Başkanı Cemal Sarı, İYİ Parti eski Aydın İl Başkanı Recep Taner, ilçe başkanları, İYİ Parti Gençlik Kolları üyeleri, CHP üyeleri ve ADD üyeleri katıldı. Konferansta İYİ Parti Genel Başkanı Başdanışmanı ve Gazeteci-Yazar Savaş Muhabiri Vedat Yenerer konuşmacı olarak yer aldı.
KATILIMCILAR SORU SORDU
“Türk Ada ve Kayalıkları Nasıl Ele Geçirildi?” kitabının yazarı Gazeteci Vedat Yenerer Ege’deki Yunan işgalini çarpıcı bir biçimde anlattı. Yenerer, “Girit Adasını nasıl verdik? Ege’de 12 Adalar hangileri nasıl elden gitti? Kardak krizinde perde arkasında yaşananlar neydi? 2004 yılından itibaren 18 ada ve kayalıklarımız nasıl verildi? 1947 Paris Antlaşması’na taraf olan Yunanistan ve Fransa nasıl anlaşmayı bozdu? Hangi Türk adalarına Yunan bayrağı çekilip anıt dikildi?” gibi soruları katılımcılar için cevapladı.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-