Nazilli’den taşınıyor mu?

Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Osman Selçuk Aldemir, Güzel Sanatlar Fakültesi’nin Kuşadası’na taşınacağı iddialarını yalanladı. Aldemir, FETÖ operasyonlarından rahatsız olanların ortamı bulandırdığını söyledi.

23 Mayıs 2019 - 10:19 0
reklam

Mustafa Çelik / Manşet Aydın-NAZİLLİ-  Adnan Menderes Üniversitesi, 2016 yılında Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı’nın (YÖK) onayıyla Nazilli Sümer Yerleşkesi’nde Güzel Sanatlar Fakültesi’ni açtı. Ancak fakülte öğretim görevlisi yetersizliği nedeniyle aktif hale getirilemedi. Nazilli’de adı olan ancak öğrenci almayan fakültenin Kuşadası’na taşınacağı ileri sürüldü. Söz konusu iddialar üzerine ADÜ Rektörü Osman Selçuk Aldemir’den açıklama geldi.

“PLANIMIZDA TAŞINMA YOK”
Söylentilerin dedikodudan öteye gitmediğini ifade eden Rektör Aldemir, “Bizim bir yerleşim planımız var ve onun çerçevesinde çalışıyoruz. Planımızda şu anda bir yerden bir yere bölüm taşıma gibi bir durum yok” dedi.

“PROVOKATÖRLER ORTALIĞI KARIŞTIRIYOR”
Bu tür iddiaları provokatörlerin ortaya attığını savunan Aldemir, üniversite içinde yaptıkları FETÖ operasyonlarından rahatsız olanların ortamı bulandırdığını söyledi. Aldemir, “Yakın tarihte üniversitemizde operasyonlar yapıyoruz. O insanlar bu işleri bulandırmak için provokasyon yapıyor. Lütfen itibar edilmesin” ifadelerini kullandı.

“YENİ YILA YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ”
Öğretim üyesi açığını hızlı bir şekilde doldurup fakülteyi önümüzdeki eğitim-öğretim yılına yetiştirmeyi hedeflediklerini dile getiren Aldemir, “Bununla ilgili Türkiye çapında nitelikli öğretim üyesi alınması için her yere haber gönderdik. Çalışmalarımız bu doğrultuda sürüyor” şeklinde konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-